Białka Tatrzańska Panorama

Atrakcje w okolicy

Spływy kajakowe

Białka Tatrzańska to raj dla doświadczonych kajakarzy. Liczący 20 km spływ kajakowy na rzece Białce charakteryzuje się wysokim poziomem trudności. Spływ z pewnością przyniesie wiele satysfakcji osobom, które mają już doświadczenie w tym sporcie.
Natomiast wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kajakarstwem, polecamy szczególnie przełom Dunajca i Zbiornik Czorsztyński. Jest to spływ o niższym poziomie trudności, ma charakter szlaku widokowego. Chętnie pomożemy w niezbędnych przygotowaniach, a firma zawodowo zajmująca się organizacją spływów wypożyczy i dostarczy sprzęt na wskazane miejsce.
Alternatywą dla aktywnego spływu kajakiem jest leniwy spływ na kierowanych przez Flisaków tratwach. Ponad dwugodzinna przeprawa przyjemnym nurtem Dunajca (odcinek od 18 do 23 kilometrów) przepełniona jest ciekawymi historiami opowiadanymi przez Flisaków oraz niezwykłymi, zapierającymi dech w piersiach widokami Pienin.
Spływ rozpoczyna się w miejscowości Sromowce Wyżne, a kończy się w Szczawnicy lub Krościenku.

Tor Kartingowy

W odległości zaledwie 2,5 km od naszego domu wczasowego (a dokładnie między Termą Białka a Kotelnicą Białczańską), znajduje się świetna atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, czyli tor kartingowy na świeżym powietrzu. Licząca 300 metrów trasa obfituje w liczne zakręty, dzięki czemu jazda na gokartach o mocy 6,5 KM nigdy się nie znudzi. W wyposażeniu Toru znajdują się także specjalnie przystosowane pojazdy dla najmłodszych oraz podwójny gokart.

Zamek w Niedzicy

Zamek w Niedzicy (lub inaczej Zamek Dunajec) to malownicza, średniowieczna warownia, obecnie znajdująca się w sąsiedztwie urokliwego, sztucznego jeziora Czorsztyńskiego. Historia zamku sięga najprawdopodobniej początku XIV wieku, kiedy to wzniesiona została przez węgierskiego kolonizatora ziem granicznych Rykolfa Berzeviczego.
Współcześnie Zamek jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu o ogromnej wartości historycznej. W znajdującym się w zamku muzeum turyści mogą zapoznać się z burzliwą historią budowli, obejrzeć izbę tortur, salę myśliwską oraz izbę straży. Dla turystów dostępna jest także kawiarnia, restauracja oraz taras widokowy na przepiękną okolicę zamku.

Zamek w Czorsztynie

Początki Czorsztyna sięgają XIII wieku, kiedy to na Górze Zamkowej wzniesiony został gród Wronin, z czasem przekształcony w gotycki zamek. Budowla pełniła rolę warowni i stacji celnej na granicy polsko – węgierskiej.
Zamek w Czorsztynie niestety nie zachował się w swej pełnej krasie do czasów współczesnych, jego niszczenie rozpoczęło się w XVIII wieku (między innymi za sprawą wojsk kozackich). Dziś zwiedzać można tylko ruiny zamku, dla turystów udostępnione są zachowane i częściowo utrwalone ruiny zamku średniego i górnego, renesansowa baszta Baranowskiego i Zieleniec.
Dzięki atrakcyjnemu usytuowaniu na wzgórzu z Zamku podziwiać można przepiękną panoramę Pienin i Podhala oraz znajdujący się na przeciwległym brzegu Jeziora Czorsztyńskiego (a niegdyś Dunajca) Zamek w Niedzicy.

Zapora w Niedzicy

Jezioro Czorsztyńskie to sztuczne jezioro zaporowe, które wybudowane zostało przede wszystkim dla ochrony przeciwpowodziowej doliny Dunajca. Głowna zapora zbiornika – Zapora w Niedzicy – jest obecnie najwyższą zaporą ziemną na terenie Polski, mierzy 56 m wysokości i 404 m szerokości. Ze względu na swe usytuowanie wśród górskiego krajobrazu i atrakcyjność tamy samej w sobie, zapora stała się stałym punktem na turystycznej mapie osób wypoczywających w Pieninach. Chętni mogą wraz z przewodnikiem zwiedzić znajdującą się poniżej zapory Elektrownię Wodną, także coraz większym zainteresowaniem cieszy się Jezioro Czorsztyńskie ze względu na możliwość wypoczynku nad wodą – żeglowania, nurkowania, pływania i wędkowania.

Kluszkowce Bikepark

Kluszkowce Bikepark to doskonała alternatywa dla tych, którzy szukają urozmaicenia pieszych wędrówek po górach. Zaprojektowane i przygotowane przez specjalistów trasy rowerowe to idealna propozycja dla osób poszukujących sporej dawki adrenaliny i nie bojących się sportowych wyzwań.
Pięć tras rowerowych to gwarancja świetnej zabawy zarówno dla doświadczonych zjazdowców, jak i osób dopiero zaczynających przygodę z górskimi zjazdami rowerowymi. Dotarcie do tras rowerowych odbywa się za pomocą wyciągu krzesełkowego.
Joy Ride Bike Park udostępnia obecnie pięć tras rowerowych:
• Downhill
• A-Line
• Slopesyle
• Pump Track
• Maraton

Zakopane

W niedalekim sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej znajduje się niekwestionowana dotychczas zimowa stolica Podhala. Zakopane, wraz ze wszystkimi swoimi atrakcjami turystycznymi, niezmiennie przyciąga uwagę turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jest to miejsce z doskonale rozwiniętą bazą hotelową, gastronomiczną, rozrywkową, z licznymi obiektami przystosowanymi do uprawiania sportów zimowych i nie tylko. Czyli… tak właściwie… niczym nie różni się od Białki Tatrzańskiej. Dlatego też wszystkich gości zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystanie z wypoczynku w pensjonacie Ceprówka w Białce Tatrzańskiej, gdzie marzenia o idealnym urlopie stają się rzeczywistością.
 

 

Wróć do góry